У Луцьку для жінок, які постраждали від війни, та переселенок запрацювало регіональне представництво хабу "Місце надії України". В осередку безплатно проводитимуть навчання, надаватимуть консультації психолога, допомагатимуть із працевлаштуванням і соціальною адаптацією.
19 липня у хабі, який розташований на проспекті Волі, 27, стартувало тримісячне навчання з основ підприємницької діяльності, участь у якому беруть 10 переселенок, розповіла Суспільному асистентка проєкту на Волині Марина Бородіна. З її слів, паралельно під час занять працюватимуть і психологи.
Зі слів 34-річної Марини Бородіної, у 2022 році через повномасштабне вторгнення була змушена виїхати з двома дітьми з Херсону. У місті, зі слів переселенки, залишився і захищає Україну її чоловік.
"Я працювала в органах поліції національної і разом з дітьми евакуюватися з міста, так як воно було окуповане. Розумію дівчат, їх біль, багато пройшла сама з психологами роботи. Зараз намагаємося допомагати дівчаткам теж тут адаптуватися на місці", — сказала переселенка.
На тренінг із відкриття власної справи прийшла 32-річна Аліна. Два роки тому жінка разом із дітьми та сестрою переїхала до Луцька з Луганської області. Переселенка зазначила: сподівається, що заняття допоможуть їй зрозуміти, що робити далі.
"Насправді з переїздом я трохи втратила себе, мабуть, як багато хто. Взагалі маю дві вищі освіти, поки що я в декреті. Але взагалі не знаю, що далі робити. Хотілося б знайти взагалі, в яке русло, куди далі йти, як далі розвиватися", — сказала жінка.
Освоїти нові знання з допомогою азів підприємництва прийшла в хаб 28-річна Анна з Харківської області, яка до Луцька переїхала три місяці тому. За професію дівчина — економістка.
"Хочу зараз більше піти в бухгалтерське, щоб може в подальшому в принципі якусь справу відкрити. Получиться не получиться — треба пробувати. Краще попробувати — не получилось, чим боятися і просто не попробувати", — розповіла дівчина.
Переселенка з Запоріжжя Вікторія з донькою понад два роки живе на Волині. З її слів, знайти роботу їй, як матері, котра одна виховує дитину, складно.
"Хочу спробувати відкрити власну якусь справу, тому прийшла послухати, з чого починати. Все своє життя прожила в одному місці, а тепер треба будувати своє життя на новому місці", — говорить жінка.
Упродовж трьох місяців 10 тренінгів з основ підприємництва для жінок-переселенок та жінок, які постраждали від війни, проведе президентка асоціації "Ягідництво України" Ірина Кухтіна. Менторка додала, що навчання відбуватиметься спільно з психологами, а для готових бізнес-планів учасниць шукатимуть кошти для реалізації їхніх ідей.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.