У Луцьку почали безплатно щеплювати котів та собак: як і де це організували

У Луцьку стартувала безплатна вакцинація від сказу собак і котів. Це щорічна акція, яку проводять у профілактичних цілях. 21 червня у перший день акції імунізацію тварин організували в парку на бульварі Дружби Народів.

Про це Суспільному розповів ветеринарний лікар Луцької районної державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Дем’яник.

Зі слів ветеринара, для щеплення тварин проти сказу використовують вакцину "Рабістар", перевозять її у термоконтейнерах, адже температура зберігання вакцини від 2 до 8 градусів.

При імунізації тварин вводять 1 мг вакцини підшкірно або внутрішньом’язово, говорить лікар.

"Може й до 30 прийти, може 20, залежно від району. Собаки та коти, в основному, вони більш підлягають такій хворобі. Вона дуже небезпечна, спільна з людьми. Якщо заразиться людина, воно не виліковне: йде зараження мозку головного, якщо пропустити, не надати належну допомогу, то людина вмирає", — сказав Олександр Дем’яник.

Щеплювали тварин ветеринари впродовж трьох годин. Лучанин Володимир Глущук привів на вакцинацію свого трирічного лабрадора Арчі. Пес має вагу 56 кілограмів. Зі слів чоловіка, вакцинує домашнього улюбленця щороку.

"Щоб захищені були раз, з дітьми постійно контактує і він хатня собака. Він не кусається. У нього батьки були такі великі. На день 700 грамів корму йде", — зазначив чоловік.

Декількох безпритульних псів, про яких дбає роками, привела на щеплення місцева жителька Віра Лющик. Зі слів жінки, вакцинували собак Джека та Дану.

"Ще називають його Безвушко: він без вух і без хвостика. Цю викинули, коли їй був місяць. Сестричок усіх розібрали, вона одненька осталася. Бачите, яка порода, даже таких викидають. У неї така шерсть, як в овечки, зараз вона підстрижена", — сказала жінка.

У районі Луцького підшипникового заводу, зі слів Віри Лющик, багато безпритульних собак, зокрема в кожному дворі живе по п'ятеро псів.

"Вони живуть серед людей. І треба, щоб все у них було: прививочки, повинні бути в них от такі прищепочки, вони повинні бути всі стерилізовані. Діти їх люблять. Ну да є люди, що не люблять собак. Ну куди їх дівати?" — зазначила жінка.

Вакцинація котів та собак проти сказу відбуватиметься у восьми районах Луцька, говорить ветеринар Олександр Дем’яник. Каже: щодня до 3 липня включно виїзні бригади вакцинуватимуть тварин у новій локації з 12:00 до 14:00.

Детальніше про місця вакцинації можна дізнатися на офіційній Facebook-сторінці Луцької районної державної лікарні ветмедицини.

Довідково: Сказ — це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним — 100 % хворих людей помирають.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.