На Волині стартує весняна вакцинація від сказу диких тварин. Скільки доз підготували

Ексклюзивно

На початку травня 2024 на Волині розпочнеться вакцинація від сказу диких тварин. Весняна кампанія відбуватиметься у всіх громадах області, крім прикордонних зон.

Про це Суспільному розповів головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк.

З його слів, вакцинальна кампанія триватиме 7 днів. За цей час ветеринари, представників громад, лісівники та єгері розкладатимуть для диких тварин вакцину від сказу, яка закуплена за державні кошти.

У зв'язку з воєнним станом, каже посадовець, авіацію для поширення вакцини не залучатимуть.

Скільки доз вакцини розкидають на Волині

В області заплановано розкласти 375 тисяч 750 доз на території площею 15 030 квадратних кілометрів.

За словами головного спеціаліста Сергія Войтюка, принада має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку та запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.

У разі виявлення таких принад Держпродспоживслужба просить місцевих мешканців не брати їх руками й не переносити з місць розкладання.

Яка ситуація зі сказом на Волині

Як додав Сергій Войтюк, від початку 2024 року на Волині зареєстровано 10 випадків сказу. Хворих собак, котів та лисиць спеціалісти виявляли у Володимирському, Луцькому та Ковельському районах.

Довідково: Сказ — це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.