Загинув у 22 роки, не побачивши сина: історія Героя України з Волині Андрія Волоса

Старший солдат 24-тої окремої механізованої бригади імені короля Данила, помічник гранатометника Андрій Волос з Волині загинув від кулі снайпера 28-го червня 2018 року у селищі Південне на Донеччині. Йому було 22 роки.

Звання Героя України посмертно з удостоєнням ордена "Золота Зірка" Андрієві присвоїли через рік після його загибелі, розповіла Суспільному про свого єдиного сина матір Зоя Волос.

З її слів, коли Андрій Загинув, невістка Юлія була на третьому місяці вагітності. Нині, каже жінка, внук — це її головна розрада.

"Тато Дениском тішиться з неба, я тут – на землі ним тішуся. Як він взнав, що дружина вагітна, сказав: "Мамо, в мене буде син. Знаю, що в мене буде син", — пригадує Зоя Волос.

Зоя Волос з внуком Денисом.

Старший солдат, помічник гранатометника Андрій Волос загинув від кулі снайпера, куля потрапила прямо в серце, розповідає матір.

"Коли його забрали з поля бою, він ще був живий і сказав командиру: "Передайте моїй мамі, і моїй дружині, що я їх дуже сильно люблю". І моєї дитини не стало. Я в той день нічого не могла робити, якесь таке передчуття. Я цілий день до нього дзвонила, телефон був виключений", — пригадує жінка.

Додзвонитися до сина в день його загибелі мама не могла.

До 2014 року Андрій працював на заводі у Луцьку. Чоловік був звільнений від строкової служби, бо у Зої Велес ІІ група інвалідності. Але дуже хотів служити, розповідає мама Героя, і пішов у батальйон "Волинь", пройшов всі нормативи на відмінно, але його не взяли, бо не служив.

Андрій Волос під час служби за контрактом.

У вересні 2015-го року Андрій Волос підписав контракт, служив у 24-тій окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Через два тижні після підписання контракту поїхав на службу в Луганську область. За три роки служби на схід їздив шість разів: п'ять в Луганську область і один в Донецьку, після чого закінчувався контракт і син мав повернутися додому, говорить Зоя Волос.

Зоя Волос на могилі сина.

На вручення ордену "Золота Зірка" Зоя Волос разом з невісткою їздили до Києва 24 серпня 2019 року. Похований син в рідному селі Омельне на Волині.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.