З 1 серпня у Луцьку здорожчала послуга з вивезення сміття

Комунальники вивозять сміття в одному з мікрорайонів Луцька, 1 серпня 2023. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцькій громаді з 1 серпня діють нові тарифи на вивезення твердих побутових відходів, яке здійснюють працівники "Луцькспецкомунтранс".

Як розповів Суспільному начальник відділу збуту послуг комунального підприємства Віктор Поліщук, послуга в середньому зросла на 3 гривні 50 копійок для усіх категорій населення.

Посадовець пояснює: на початку повномасштабної війни президент ввів спрощену систему оподаткування. З 1 серпня її скасували. "Підприємство повертає статус платника ПДВ. Через це відбулося коригування тарифу пропорційне до зміни оподаткування", – каже Віктор Поліщук.

Для багатоквартирних будинків вивезення сміття за місяць вартувати 38,47 грн на одного мешканця, для індивідуальної забудови – 43,43.

Рішення про підняття вартості тарифу за вивіз сміття було прийняте під час виконкому Луцької міської ради 19 липня. Як розповів Суспільному директор департаменту економічної політики Борис Смаль – рішення законне і не було оскаржено жодним контролюючим органом.

Наразі підприємство має боржників. "Станом на 1 серпня 2023 року заборгованість населення за надані послуги з вивезення сміття становить орієнтовно 23 мільйони гривень", – каже Віктор Поліщук.

Суспільне запитало у лучан чи знають вони про здорожчання вартості вивезення сміття і чи задоволені якістю послуг від КП "Луцькспецкомунтранс".

Як змінювалася вартість вивезення сміття у Луцьку

Востаннє тариф на вивезення сміття у Луцьку збільшувався в січні 2023 року. Також у платіжках тоді додалась плата за абонентське обслуговування, якої раніше в місті не запроваджували.

Перед цим тариф на вивіз сміття у Луцьку збільшували у листопаді 2021 року. Відповідне рішення ухвалили члени міськвиконкому. Тоді тариф підвищився на 60%.

У квітні 2023 року у Луцьку комунальники почали замінювати старі оцинковані контейнери для побутових відходів на нові пластикові. Роботи розпочали з 55-го мікрорайону обласного центру. Там встановили 38 нових баків.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.