Завершили розслідування у справі про зменшення митних платежів на Волинській митниці

НАБУНаціональне антикорупційне бюро і САПСпеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі щодо організації на Волинській митниці незаконної мінімізації митних платежів.

Підозрювані у справі заподіяли державі збитків на понад 475 мільйонів гривень, повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

За даними слідства, впродовж 2018-2019 років учасники "схеми" на чолі з колишнім працівником правоохоронних органів у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників через міжнародний пункт пропуску "Ягодин".

Імпортовані цінні товари маскували так званими "товарами прикриття" зі значно меншою вартістю. Службовці митниці оформляли товари без митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор" неправдиву інформацію, повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

8 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили та припинили діяльність організації. Тоді ж про підозру повідомили 10 особам. У січні коло підозрюваних збільшилося на 6 осіб, а у квітні – ще на 5 осіб.

Загалом у цій справі про підозру повідомили: 10 службовим особам Волинської митниці та 11 учасникам організації. Їх дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 255Стаття 255. Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, ч. 2, 3 ст. 212Стаття 212. Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 2 ст. 364Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем, ч. 1 ст. 366Стаття 366. Службове підроблення Кримінального Кодексу України.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луць