Після деблокади на "Ягодин-Дорогуськ" знову перекрили рух

Вантажівка, яка перекрила рух перед пунктом пропуску Ягодин-Дорогуськ, 11 грудня 2023. Фото: Facebook/ Granica/Кордон PL-UA

На міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ", де в обідню пору 11 грудня польські перевізники припинили страйк, знову перекрили рух.

Як повідомили на сторінці Granica/Кордон PL-UA у Facebook ввечері авто польських протестувальників перекрило під'їзд до кордону. Вони заявили, що вантажівка не справна.

"За нашою інформацією, поліцейські дали водієві час на ремонт машини. Після цього машина, яка незаконно перекриває дорогу, буде примусово прибрана", — йдеться у дописі.

У коментарі Суспільному речниця Волинської митниці повідомила, що наразі інформацію про повторне блокування пункту пропуску не може підтвердити чи спростувати. Явну блокаду митники не спостерігають.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

В обід, 11 грудня польські перевізники припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.