Лучанка — єдина представниця з України на стажуванні з місцевого самоврядування в Японії

Луцька посадовиця Анна Вінцюк, вересень 2022 року. Фото: Суспільне Луцьк

Лучанка Анна Вінцюк, начальниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Луцькради, стала єдиною представницею з України, яку відібрали на двомісячне стажування в місті Токіо у Японії за навчальною програмою "Місцеве самоврядування".

Як розповіла Суспільному телефоном виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук, навчання розпочалося 23 жовтня й триватиме до 29 листопада цього року.

"Сьогодні другий день (станом на 26.10 — третій день) вона вже працює в Японії. Від України лише один представник, а всього — 10 людей із різних країн, які будуть в команді працювати та вчитися новітнім технологіям і тенденціям місцевого самоврядування", — сказала керівниця регіонального відділення.

Зі слів Мар'яни Конончук, для програми японської урядової організації з питань підтримки державної служби представника від України обирали за такими критеріями:

  • посадова особа органу місцевого самоврядування, яка працює понад п'ять років;
  • керівник структурного підрозділу, виконавчого комітету місцевої ради;
  • особа до 40 років, яка вільно володіє англійською мовою.
"Ми готували кандидатуру і було важко підібрати людину, яка підходить під всі вимоги проєкту. Очікуємо, що ефект післядії після повернення Алли Вінцюк у громаді буде досить високим в порівнянні з будь-якою іншою громадою Волинської області", — каже Мар'яна Конончук.

Як додала виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, програма і стажування з місцевого самоврядування в Японії відбувається уже не перший рік, проте цьогоріч кандидатуру від України вперше відібрали.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.