На Волині зросла кількість пацієнток із гінекологічною онкологією

Волинський обласний центр онкології, що в Луцьку. 20 вересня 2023-го. Фото: Суспільне Луцьк

У Волинському обласному медичному центрі онкології за перше півріччя 2023-го прооперували майже пів тисячі жінок. За аналогічний період минулого року жінок на операційному столі було на 140 менше.

Про це Суспільному розповів завідувач відділення онкогінекології Іван Сінєльніков.

Зі слів лікаря, 70-80 % випадків — це пацієнтки із задавненими стадіями хвороби. Зростанню кількості онкології, каже Іван Сінєльніков, могли б завадити регулярні профілактичні огляди.

Фото: Суспільне Луцьк

20 вересня у відділенні онкогінекології прооперували чергову пацієнту, зазначила онкогінекологиня Юлія Матюшко. Молодій жінці лікарі видалили матку.

Операція в обласному медичному центрі онкології. Фото: Суспільне Луцьк

"Звернулася із аномальними матковими кровотечами, тобто по-простому – це порушення менструального циклу. Було встановлено діагноз рак тіла матки на початковій стадії і власне зараз проводиться її оперативне лікування. Я думаю, що там все буде добре", — каже лікарка Юлія Матюшко.

Онкогінекологиня Юлія Матюшко. Фото: Суспільне Луцьк

На стаціонарі в онкогінекології зараз перебуває жителька Луцького району Валентина Гриценя. 63-річна волинянка розповіла, що регулярно проходила профілактичні огляди в лікарів, бо працює вчителькою. Її хворобу, каже жінка, вдалося виявити на першій стадії.

"Болі почалися, я не звертала уваги, але потім сталася кровотеча і я зразу звернулася в лікарню. Чекаємо аналізу із Києва, але прогнози, ніби, непогані", — сказала волинянка.

Пацієнтка Валентина Гриценя. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів онкогінекологині Юлії Матюшко, проходити обстеження у гінеколога та ультразвукову діагностику органів малого тазу для жінок обов'язково раз на рік.

"Якщо при обстеженні на УЗД патології не виявлено, якщо по мазках цитограма без особливостей, то онконастороженості з приводу цієї пацієнтки немає, якщо її щось турбує, то обстежуватися в гінеколога треба і частіше", — сказала лікарка.

Юлія Матюшко зазначила, що запорукою успішного лікування онкологічної хвороби є рання діагностика. З її слів, упродовж останнього року у відділені помітили тенденцію до збільшення кількості раку шийки та тіла матки. Лікарка додала: якщо раніше пацієнтки 20-30-річного віку із злоякісними станами були рідкістю, то зараз щомісяця є дві-три жінки такого віку.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.