Пацієнт, якому пересадили серце під час ракетних обстрілів на Волині, почувається добре

Пацієнт після трансплантації серця у Ковельському територіально медичному об'єднанні, жовтень 2022. . Фото: Суспільне Луцьк

Четверту добу живе з новим серцем Микола Семенюк. Чоловіка оперували під час ракетних обстрілів на Волині, 22 жовтня. Операцію зробили лікарі Ковельського медичного територіального об'єднання.

Нині пацієнт почуває себе добре, – розповів Суспільному кардіохірург Володимир Танський.

Зі слів лікаря, чоловіка привезли до медзакладу у вкрай тяжкому стані, у нього був кардіологічний шок. В цей час до лікарні поступив пацієнт після автомобільної аварії з важкою черепно-мозковою травмою, була діагностована смерть головного мозку і родичі померлого погодилися на органний забір, – говорить Володимир Танський.

З його слів, лікарі Ковельського медичного територіального об'єднання вперше без допомоги колег з інших лікарень зробили органний забір і пересадку донорського серця. Це також перша трансплантація від часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну, – додає Володимир Танський.

Під час операції у Ковелі пролунали вибухи, але роботу в операційній не зупиняли.

Завідувач кардіохірургічного центру Ковельського медичного територіального об'єднання Володимир Танський. Фото: Суспільне Луцьк

Кардіологиня Ольга Танська каже: показники у пацієнта всі в нормі, іде стандартна терапія.

"Сподіваємося, що цього тижня ми переведемо його в соматичне відділення і попереду його чекає тривала реабілітація. Перші пів року такі пацієнти вимушені приймати багато препаратів", – говорить лікарка.

Кардіологиня Ольга Танська. Фото: Суспільне Луцьк

Прооперований Микола Семенюк дякує лікарям та Збройним силам України за те, що живий. Розказує: п’ять років тому, йому діагностували патологію серця — ішемічну кардіоміопатію, почував себе погано, була задишка. На трансплантацію чекав понад два роки.

Під час обстрілу Ковеля в лікарні оперували ургентно, скасували лише планові операції, — розповів керівник медзакладу Валентин Вітер. З його слів, у Ковельському медоб’єднанні за три роки здійснили 26 трансплантацій: пересадили 21 нирку та 5 сердець.

Що відомо

  • По одному з об'єктів критичної інфраструктури в Ковелі 22 жовтня завдали одразу два ракетні удари. Місто майже дві доби було без світла та води. Тим часом ковельські медики продовжили трансплантацію серця 61-річному пацієнту, яку розпочали ще до обстрілів.
  • Під час ракетних обстрілів, 22 жовтня, у Ковельському пологовому народився хлопчик. Про це повідомив Ковельський міський голова Ігор чайка.
  • 25 листопада 2019 Ковельське МТМО стало першою районною лікарнею де була проведена трансплантація. Тоді донором нирки для 34-річної мами двох дітей став її чоловік. Востаннє донорське серце в медзакладі пересаджували в грудні 2021-го.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.