У Бучі на Київщині відкрили меморіальний інтерактивний комплекс "561. Не забудемо. Не пробачимо". Він присвячений цивільним, яких убили росіяни під час окупації.
Про це повідомляє міський голова Анатолій Федорук.
Зазначається, що ці мирні жителі загинули у лютому-березні 2022 року. За словами Федорука, комплекс встановили біля Храму Святого Андрія Первозванного. Це місце, яке стало символом трагедії та незламності. На екрані демонструється історія кожного загиблого, можна побачити їхні обличчя та прочитати імена.
"Це пам'ять, яку неможливо стерти. І правда, яка має звучати вголос", — сказав Федорук.
У неділю, 30 березня, об 11:30 біля комплексу проведуть меморіальний захід, щоб вшанувати загиблих.
Раніше повідомлялося, що у Гостомелі планують створити інтерактивний стенд. Його присвятять пам'яті загиблих військових та хронікам окупації під час повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.
У Бучі встановили меморіальний інтерактивний комплекс. Там можна дізнатися історії жителів громади, які загинули під час російсько-української війни.
У селі Забуччя відкрили меморіал пам'яті полеглим військовим із добровольчого розвідувального батальйону "Сонечко". Пам'ятний знак встановили на честь восьми добровольців, які загинули 31 березня 2022 року під час російського повномасштабного вторгнення.
Що відомо про звільнення Бучі від військ РФ
Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.
Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини. У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі.