У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі

. Буча, Київська область, де триває пошук та ексгумація тіл мирних мешканців, вбитих солдатами РФ. 9 квітня, 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Збройні сили України ліквідували російських військових зі складу 64-ої окремої мотострілецької бригади, які катували мирних жителів у місті Буча Київської області.

Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

"Русня показала фото знищених окупантів зі складу 64 окремої мотострілецької бригади з Хабаровська. Саме ця бригада окупаційної армії брала участь у катуваннях українців у Бучі на Київщині", — ідеться в повідомленні.

Буча була в окупації близько місяця. Російські війська залишили місто 31 березня.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня. Українська влада офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі.

Читайте також

33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення

Розстріляні коні у Бучі. Як шукали та рятували тварин під час та після російської окупації

"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі

"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі