Перейти до основного змісту

У костелі Святого Миколая досі не прибрали побиті вікна після атаки РФ

Розбитий внаслідок ракетної атаки вітраж костелу Святого Миколая в Києві, 20 грудня 2024 року. Іван Антипенко

Костел Святого Миколая три місяці не може прибрати вибиті вікна після обстрілу Києва. Мінкульт обіцяв усунути пошкодження, але скло досі звисає на вежах пам'ятки.

Про це повідомили представники римсько-католицької парафії у Facebook.

Там розповіли, що у грудні 2024 року парафіяни спільно з небайдужими киянами власним коштом закрили полікарбонатом центральний вітраж та інші вікна костелу, що постраждали внаслідок ракетної атаки.

Мінкульт та Національний будинок органної та камерної музики тоді пообіцяли, що зроблять решту коштом ЮНЕСКО.

"Станом на 20 березня 2025 року жодних першочергових протиаварійних та консерваційних робіт з ремонту та відновлення даху будівлі не проводили", — йдеться в повідомленні.

Тому католицька громада просить дозволили їй зробити це власним коштом, а також демонтувати скло з вікон башт.

У парафії кажуть, що зволікання з проведенням цих робіт ставить під загрозу збереження костелу.

Що відомо про костел в Києві

Костел святого Миколая звели на початку XX століття, над ним працював архітектор Владислав Городецький. Під час так званої безбожної п'ятирічки більшовики закрили храм (у 1936 році). Через 42 роки його передали під створення Київського будинку органної та камерної музики, а з 1981-го храм працював як концертний зал. З 1990-х років у костелі відновили богослужіння та водночас проводили концерти.

Релігійна громада бореться за повернення костелу у свою власність. Петицію з вимогою про передання реєстрували на сайті Кабінету Міністрів. Як зазначають у Римо-католицькій церкві, хоча рішення про передання костелу було затверджено в документах уряду та в меморандумі між МКІП та парафією, цього досі не відбулося.

Навесні минулого року в Києві провели літургію в костелі святого Миколая, яка була присвячена передачі будівлі до релігійної громаді Римо-католицької Церкви. Міністерство культури та інформаційної політики мало зробити це ще до 1 травня 2024 року.

Топ дня
Вибір редакції