Українські винахідники представили на міжнародному конкурсі у США застосунок для спорту та реабілітації, який працює зі штучним інтелектом.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Юлія Ткаченко показує тестову версію мобільного застосунку для спорту та реабілітації. Користувач може отримати пояснення у вигляді відео від тренера, вибрати кількість вправ, а штучний інтелект корегує правильність їх виконання.
"Коли ви починаєте тренування, на телефоні відкривається камера. Штучний інтелект визначає головні точки на вашому тілі й розуміє, коли ви робите якусь вправу правильно або неправильно", — розповідає співзасновниця стартапу OUTEX та резидентка Ukrainian FutureБізнес-інкубатор Ukrainian Future допомагає розвивати інноваційні ідеї молодих підприємців та трансформувати їх у фінансово самодостатні бізнес-моделі. Є частиною Малої академії наук України.
Над застосунком працювали понад два роки. Цей стартап торік у листопаді посів друге місце на міжнародному конкурсі з молодіжного підприємництва World Youth Entrepreneurship Challenge у США. Команда отримала 1 000 доларів на розвиток проєкту.
Аріна Хмелюк — теж учасниця цього конкурсу в Штатах. Разом з сестрою Діаною розробили стартап EcoMind. Це система для переробки та сортування сміття, яка використовує нейронну мережу.
"Є попередньо шість підготовлених зображень. Це типи сміття, які вона розпізнає. Даємо одне з них і запускаю нейромережу. Вона аналізує зображення і має нам повідомити, що там, наприклад, скло", — говорить засновниця стартапу.
У міжнародному конкурсі з молодіжного підприємництва брали участь три команди з України. Але у фіналі представила свій проєкт лише одна, розповідає керівник Ukrainian Future Ірина Бистрова.
"Фінальний спіч на сцені Нью-Йоркської фондової біржі проходила тільки команда, яка посіла перше місце на національному відборі. Інші також були учасниками конкурсу, але в них в доступі були нетворкінг, консультації менторів, презентації своїх бізнес-ідей у вузьких колах перед потенційними партнерами, спонсорами", — пояснює Бистрова.
Для Малої академії наук України участь у цьому конкурсі означає можливість для ширшої комунікації, зазначив її президент Станіслав Довгий.
Загалом у конкурсі в США брала участь майже сотня команд із близько 40 країн світу. Команди манівців там були уперше.