Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив, що звернеться до Міністерства юстиції, аби ті перевірили об'єкти у Києві, якими хочуть заволодіти за так званою "туалетною схемою".
Про це Ткаченко заявив у Telegram.
За його словами, ділки реєструють право власності на неіснуючу нерухомість, зокрема, на малі архітектурні форми і таким чином "віджимають гектари столичної землі". Через це міський бюджет втрачає мільйони гривень.
Очільник КМВА також вимагає скасувати незаконні реєстраційні дії і притягнути до відповідальності реєстраторів.
Раніше депутатка Київради Ксенія Семенова пояснила, як працюють "туалетні схеми":
- Право власності реєструють на фіктивне майно. Це може бути вагончик, будка з піноблоків, сторожка. Раніше використовувались громадські туалеті, звідси і назва схеми, каже депутатка.
- Земельний кодекс дозволяє відвести ділянку, на якій розташована споруда, її власнику. Розміри іноді чуттєво більші за саму будівлі.
- Далі голосуванням Київради ділянка передається без конкурсу і аукціону "власнику майна".
- Водночас управління правового забезпечення Київради зазвичай дає негативні висновки, оскільки такі ділянки формально є вільними від забудови.
- Рішення підписує міський голова, який також може їх ветувати. Але зазвичай цього не робить, розповіла Семенова.
6 лютого НАБУ та САП провели операцію "Чисте місто" для викриття причетних столичних посадовців до корупції в земельній та бюджетній сферах міста. За даними слідства, учасники схеми знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання права власності для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів.
Серед підозрюваних: ексдепутат Київради Денис Комарницький, заступник голови КМДА Петро Оленич, голова комісії з земельних питань Михайло Терентьєв, член комісії Олена Марченко та інші учасники.
7 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у земельній корупції столичним посадовцям. Зокрема, заступника голови Київської міської держадміністрації Петра Оленича суд відправив під варту на два місяці — до 6 квітня, із можливістю внесення 15 мільйонів гривень застави.
10 лютого в НАБУ повідомили, що ймовірного керівника злочинної організації, колишнього депутата Київради Дениса Комарницького оголосили в розшук в Україні.