Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу генпрокурора направила до суду звинучення стосовно учасників злочинної організації. Їх підозрюють в ймовірній незаконній вирубці дерев у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Слідство вважає, що ймовірним організатором угруповання був підприємець (організував незаконну вирубку та продаж деревини на території заповіднику). Він начебто мав корупційні зв'язки з керівництвом ДСП "Північна Пуща" та безперешкодний доступ до території зони відчуження і можливості реалізації деревини.
"До протиправної діяльності він залучив ще двох підприємців, які мали досвід у рубці, перевезенні та продажі деревини. А також — правоохоронців, які забезпечували "прикриття" злочинної схеми і безперешкодне транспортування зрубаної деревини з території заповідника", — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці всановили, що у середині листопада 2023 року в.о. керівника ДСП "Північна Пуща", використовуючи своє службове становище, начебто видав учасникам організованої групи перепустки для в'їзду до місця вирубки. А також він вказав територію, де росли 100-річні дуби діаметром до одного метра.
"На початку грудня 2023 року вони зрубали 185 дерев породи дуб, вільха та береза. Незаконно заготовлену деревину вивезли до місця складування, після чого транспортували в Київ і реалізували на деревообробне підприємство без належних дозвільних документів", — поінформували в ОГПУ.
Залучені до схеми правоохоронці ймовірно забезпечували безперешкодний перевіз незаконно зрубаної деревини до Києва. Правоохоронці вилучили близько 1000 чотириметрових колод загальним об'ємом понад 350 куб м, вартістю понад 5 млн грн.
В ОГПУ зазначили, що наразі вирішується питання про передачу вилученого до АРМА. Загальна шкода довкіллю оцінюється у понад 59 млн грн. На майно обвинувачених наклали арешт для забезпечення відшкодування завданих збитків.
Правоохоронці притягнули до кримінальної відповідальності:
- в.о. керівникаЗагрожує до семи років ув'язнення ДСП "Північна Пуща" (ч.5 ст.27Види співучасників, ч.4 ст.28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч.4 ст.246Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу Кримінального кодексу України)
- заступника керівникаЗагрожує до тринадцяти років з конфіскацією майна райуправління поліції Київщини (ч.3 ст.255Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, ч.5 ст.27, ч.4 ст.28, ч.4 ст.246 ККУ)
- поліцейськогоЗагрожує до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч.5 ст.27, ч.4 ст.28, ч.4 ст.246, ч.3 ст.365Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу ККУ)
- трьох підприємців: організатораЗагрожує до тринадцяти років ув'язнення з конфіскацією майна (ч.1 ст.255, ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.4 ст.246 ККУ), виконавцяЗагрожує до тринадцяти років ув'язнення з конфіскацією майна (ч.2 ст.255, ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.4 ст.246 ККУ) та пособникаЗагрожує до семи років ув'язнення (ч.5 ст.27, ч.4 ст.28, ч.4 ст.246 ККУ).
Раніше повідомлялося, що Вишгородська окружна прокуратура повідомила про підозру чотирьом чоловікам. Їх звинувачують у ймовірній незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях. Слідство встановило, що незаконну схему начебто організував 42-річний місцевий житель Іванківської територіальної громади із трьома пособниками. Правоохоронці вважають, що фігуранти систематично спилювали в лісозахисній смузі дерева породи осика, чим завдали шкоди державі на понад 1 млн гривень.
Фастівська окружна прокуратура повідомила про підозру чоловіку, який ймовірно організував групу людей для незаконної порубки дерев на Київщині. Були вирубані сироростучі дерева, а саме: сосни, клени та дуби.