Перейти до основного змісту

Київська область отримала знак "Регіональна Інноваційна Долина" — Кравченко

Європейська комісія присвоїла Київщині знак "Регіональна Інноваційна Долина". Київська область — один із 151 регіону серед інших країн світу, який отримав цей статус.

Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

"Це визнання, що наша область перспективна для втілення передових технологій та сучасних економічних моделей в унісон з ЄС. Для впровадження новітніх підходів в економіці у тому числі ми зможемо використовувати кошти європейських фондів", — сказав Кравченко.

За його словами, із присудженням цього статусу на Київщині розпочинається реалізація масштабного 5-річного проєкту RIVCircular за Програмою Horizon Europe. Проєкт базується на співпраці 6 регіонів у різних частинах Європи: південній — Мадрид (Іспанія), центральній — Верхня Франція (Франція), північній — Інландет (Норвегія), Бранденбург (Німеччина), східній — Кошице (Словаччина) та Київська область (Україна).

В межах проєкту RIVCircular планується провести шість міжрегіональних інноваційних конкурсів з каскадним фінансуванням у сфері циркулярної економіки. Ключові пріоритети проєкту такі:

  • переробка відходів будівництва та знесення
  • відходи як ресурс відновлення та енергії
  • переробка акумуляторів електромобілів
  • циркулярна економіка в текстильній промисловості
  • покращення цифровізації малих і середніх підприємств у сфері циркулярної економіки.

Сума проєкту майже 20,9 млн євро, термін реалізації — 5 років. Для Київської області встановили бюджет у 2,96 млн євро, із них: грантові кошти — 1,48 млн євро, співфінансування — 1,48 млн євро.

"Завдяки цьому статусу регіон приваблюватиме більше інвестицій, талантів та інноваційних проектів, сприяючи економічному розвитку не лише області, а й України в цілому", — зауважив Кравченко.

Раніше повідомлялося, що Київщина очолила рейтинг економічної стійкості регіонів, опублікований виданням "Ділова столиця". Рейтинг охоплював 2023 рік — І квартал 2024 року. Аналізувалися дані у чотирьох сферах економічного життя: сільськогосподарське виробництво, експорт товарів, прийом в експлуатацію житлових будинків і прийом в експлуатацію нежитлових будівель.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. Станом на липень тут зводять повністю нові будинки за 42 адресами.

Станом на кінець листопада 2024 року Київщина відновила понад 20,3 тисячі зруйнованих та пошкоджених об'єктів.

До кінця 2024 року в Ірпені почнеться будівництво нової багатоповерхівки по вул. Гостомельське шосе, 12-14-16 — замість демонтованої. Саме ця будівля прийняла на себе перші російські авіаудари по Ірпеню на початку повномасштабного вторгнення.

У Бучанському районі відновлюють 140 багатоквартирних будинків в межах програми "ВідновиДІМ". Зокрема, капітально ремонтують 123 будинки в Ірпені, в Бучі — 8, в Макарові — 2, в Гостомелі — 6, а також один будинок у Софіївській Борщагівці.

З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня на Київщині жителі подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.

Також на Київщині розпочали екологічну переробку будівельного сміття з використанням спецтехніки, яку надало Японське агентство міжнародного співробітництва JICA. Лінія з листопада почала працювати в Бородянці.

Топ дня

Вибір редакції