На Київщині розпочали екологічну переробку будівельного сміття з використанням спецтехніки, яку надало Японське агентство міжнародного співробітництва JICA. Лінія з листопада починає працювати в Бородянці.
Про це повідомив перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.
За його словами, Київщина перша в Україні запровадила принцип правильної переробки та утилізації будівельних відходів.
"Отриману сировину використовуватимуть для будівництва основи доріг, вироблення будівельної продукції, як наповнювачі для будівельних розчинів чи конструкцій, або для укріплення річкових узбереж", — розповів Бойко.
Наразі підприємство розпочало роботу з розчищення місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань Макарівської та Бородянської територіальних громад. Протягом наступного року планують переробити понад 50 тисяч тонн.
На території Київської області є близько 4 тисяч знищених об'єктів, які потрібно повністю демонтувати.
Що відомо про екологічні проєкти на Київщині
У Бучі завершили розробку документації щодо будівництва власної станції очищення каналізаційних стоків. Проєкт реалізують завдяки співпраці з корейською компанією.
Восени минулого року стало відомо, що японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині переробляти будівельні відходи, які утворюються після демонтажу пошкоджених бойовими діями будинків.
Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Місто отримало більше десяти одиниць будівельної техніки, яка допоможе розбирати і вивозити залишки зруйнованих війною будівель.
У Бучі спільно з UNDP Ukraine (ПРООН) відкрили інноваційний майданчик для переробки будівельних відходів. Йдеться про непотріб, який накопичився внаслідок руйнувань під час повномасштабного російського вторгнення.
Наразі Бучанська громада переробила будівельне сміття, яке утворилося після руйнувань внаслідок бойових дій на Київщині.