Перейти до основного змісту

Незаконно забронювали понад 450 працівників: у прокуратурі підозрюють колишнього інженера держпідприємства

Доповнено
Київська міська прокуратура. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Київська міська прокуратура повідомила про підозру колишньому працівнику одного з державних підприємств. Правоохоронці підозрюють його у тому, що він начебто перешкоджав діяльності Збройних Сил України.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що підозрюваний, обіймаючи посаду провідного інженера, нібито користувався доступом до внутрішньої документації. Фігуранта підозрюють у тому, що він протягом 2022-2024 років підробляв накази Міністерства економіки України про включення підприємств до переліку стратегічно важливих. Чоловік начебто додавав до текстів наказів певні приватні підприємства, працівники яких хотіли отримати бронювання.

"Насправді додані ним підприємства не належали до стратегічно важливих, відтак їхні працівники не мали підстав для бронювання", — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі поінформували, що на підставі підроблених наказів та витягів із них, підприємства звертались до ТЦК та СП для отримання відстрочки від призову на військову службу для своїх працівників. Таким чином безпідставно "броню" отримали понад 450 людей.

"Також в ході досудового розслідування встановлено факти, які можуть свідчити про виготовлення підозрюваним підроблених документів, що надають військовозобов'язаним право виїзду за кордон", — зазначили у відомстві.

Джерела у правоохоронних органах підтвердили Суспільному, що йдеться про інженера одного з підприємств "Енергоатому". За даними ДБР, загалом фігурант ймовірно підробив документи для 454 військовозобов'язаних працівників 12 підприємств, залежно від складності така "послуга" коштувала від $200 до $2000. Правоохоронці провели 20 обшуків, під час яких вилучили комп’ютери, носії інформації, підроблені документи та списки людей, що скористались цією схемою.

Наразі правоохоронці встановлюють інших осіб, які могли отримати бронювання завдяки підробленим підозрюваним документам, а також можливих спільників підозрюваного. За перешкоджання діяльності Збройних Сил України (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України) підозрюваний може отримати до 8 років позбавлення волі.

15 листопада уряд ухвалив рішення про зміну критеріїв бронювання працівників від мобілізації та критеріїв для підприємств щодо отримання критичності. Тепер регіональні та галузеві критерії критичності підприємств погоджуватимуться із Міноборони та Мінекономіки. Зокрема з 1 грудня 2024 року усі бронювання будуть здійснюватися через застосунок "Дія". Також відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

Що відомо про інші випадки сприяння в уникненні мобілізації

Поліція підозрює 30-річного жителя Бучанського району. Правоохоронці встановили, що фігурант нібито забезпечив чотирьох чоловіків фальшивими військово-обліковими документи, які підтверджували їх непридатність до служби. Також дав їм підроблені рішення про прийняття на роботу до органу місцевого самоврядування.

У Броварському районі Київщини правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він нібито просив 7,5 тисяч доларів США.

СБУ викрила киянина, який, ймовірно, незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Охочі уникнути мобілізації виїжджали з України під виглядом волонтерів.

У Києві затримали 44-річну жінку, яка, ймовірно, допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Чоловіки виїжджали як водії за волонтерською допомогою.

Київську адвокатку разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою підозрюють в організації схему виїзду військовозобов'язаних за кордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків нібито організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку.

Топ дня

Вибір редакції