На Київщині 10 виробників приєдналися до програми "Національний кешбек"

Жінка обирає товари у супермаркеті. Фото: Суспільне Кропивницький

До всеукраїнської програми "Національний кешбек", яка запрацювала на початку цього тижня, 2 вересня, вже приєдналися 10 підприємств Київської області. Зокрема, це виробники харчових продуктів, а також машин та устаткування для добувної промисловості, парфумів та косметики.

Про це поінформував очільник Київської обласної війсьвої адміністрації Руслан Кравченко.

Програма стартувала в рамках Всеукраїнської платформи "Зроблено в Україні".

Як запевняє, Руслан Кравченко, бізнес Київщини охоче відгукнувся на ініціативу. Наразі свої товари вже зареєстрували в програмі виробники різних сфер. Загалом 10 компаній області. По Україні до програми вже долучилися понад 300 виробників та 20 000 торгових точок.

З 2 вересня почала працювати програма "Національний кешбек". Покупці будуть отримувати компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів — тих, що мають позначку "Зроблено в Україні" спеціального формату. Як буде працювати програма, чому її вирішили впровадити та за що критикують — читайте у матеріалі Суспільного.

Українські виробники та продавці зможуть подати через портал "Дія" заявку на участь у програмі Національний кешбек.

Як долучитися до програми

Щоб долучитись до програми, спочатку потрібно відкрити спеціальний рахунок в банку — у застосунку, на сайті або фізично у відділенні. Після чого в порталі "Дія" оберіть послугу Національний кешбек, а потім доєднайте й активуйте картку, на яку буде нараховуватись компенсація. Кошти надходитимуть на картку щомісяця. Відстежувати їх можна також через Дію. Витратити накопичене можна буде: на комунальні, медичні послуги, транспорт, мобільний зв’язок, спорт, кіно та інше. Також гроші можна буде задонатити на Збройні сили України (ЗСУ) або купити військові облігації

За які товари нараховується Нацкешбек

Кешбек вже діє на 38 тисячах товарів українського виробництва: продукти харчування, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки та інші. Список товарів, на які нараховується кешбек, можна переглянути за посиланням — https://madeinukraine.gov.ua/perelik-tovariv.

Список закладів, де нараховують кешбек, оновлюватиметься. Переглянути його можна на сайті — https://madeinukraine.gov.ua/perelik-prodavtsiv.

У Мінцифри зазначають, що програма перший місяць працюватиме у форматі бета-тесту. Виробники та продавці українських товарів, які мають бажання долучитись до Національного кешбеку, ще можуть це зробити через портал Дія.