На Київщині через перебої зі світлом запустили в роботу майже пів тисячі "пунктів незламності"

На Київщині розгорнули 490 "пунктів незламності", які забезпечені альтернативними джерелами електроенергії. До таких заходів вдалися через складну ситуацію в енергосистемі країни після російських атак.

Про це повідомив начальник київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Він дав доручення громадам та районам запустити в роботу "пункти незламності" напередодні, 26 серпня, після масштабної повітряної атаки РФ по Україні.

Очільник КОВА наголошує, що жодного "сплячого" "пункту незламності" в Київській області не повинно бути. Усі ці об'єкти мають бути переведені в робочий режим, аби люди мали можливість підзарядити телефони чи інші гаджети.

Як зауважив Руслан Кравченко, пункти, які працюють, відкрили органи місцевого самоврядування, ДСНС, відповідальний бізнес та "Укрзалізниця". Там де виникне потреба, оперативно розгортатимуть додаткові "пункти незламності".

Начальник КОВА звернувся до громад з проханням активно інформувати людей про те, де працюють пункти. Він додав, що перевірятиме роботу таких локацій без попередження.

Про місце розташування пунктів можна дізнатися у чат-боті "Київщина безпечна" в месенджері Telegram.

Жителі області також можуть з допомогою цього чат-бота повідомляти про скарги на роботу "пунктів незламності", або писати про це Руслану Кравченку в соцмережах, або ж телефонувати на "гарячу лінію" КОВА: (044) 363 07 34.

У понеділок, 26 серпня, армія РФ атакувала Київську область ракетами та ударними дронами. Були пошкоджені два об'єкти інфраструктури та житлові будинки в усіх семи районах області. Поранення отримали четверо людей, серед них — 5-місячна дитина. Після вибухів у регіоні запровадили екстрені відключення електроенергії.

За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, зранку 26 серпня від атаки РФ постраждали 15 областей України, ціллю стала енергетична інфраструктура. Росіяни застосували види озброєння: БпЛА, крилаті ракети, "Кинджали". Є поранені та загиблі. Шмигаль на тлі цього обстрілу звернувся до міжнародних партнерів, аби ті надали Україні далекобійну зброю та дозвіл бити нею по російських об'єктах.

Президент Володимир Зеленський заявив, що ранкова атака Росії по Україні була однією з найбільших комбінованих ударів. За його словами, по країні запустили "більше сотні ракет різних типів та близько сотні "шахедів", які були націлені на критичну цивільну інфраструктуру.