Спричинив 4 млн грн шкоди довкіллю: на Київщині судитимуть підприємця

Будівельне сміття. Київська обласна прокуратура

Києво-Святошинська окружна прокуратура направила до суду звинувачення стосовно директора приватного підприємства. Його підозрюють у забрудненні земель.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що підприємець виготовляв будівельні матеріали в орендованих приміщеннях. Вони належали державному підприємству одного з інститутів НААН України в Бучанському районі.

За понад два роки господарської діяльності він не утилізовував відходи від господарської діяльності, а відвантажував їх у несанкціонованих місцях на землях поблизу виробництва.

Будівельне сміття. Київська обласна прокуратура

"Експерти встановили, що засмічення ділянок будівельними та небезпечними відходами призвело до псування земель і зниження їх родючості. Унаслідок протиправних дій обвинуваченого довкіллю завдано шкоду на понад чотири мільйони гривень", — йдеться у повідомленні.

Сміття. Київська обласна прокуратура

За ч.1 ст.239Забруднення або псування земель Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує штраф — до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

Також виявили кілька несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу Гостомеля та села Озера. А в самому Гостомелі — звалище з використаних автомобільних покришок.

У Бучі поліція оштрафувала кількох місцевих жителів за засмічення довкілля. Вони погодилися за гроші вивезти сміття від клієнта, але скидали відходи у лісосмузі за містом. У міській раді нагадують, що за порушення правил поводження з відходами правоохоронці можуть притягнути до відповідальності, зокрема, за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоди майже на 630 млн грн. Сміття роками утилізували на полігоні, який до цього не пристосований, через що у ґрунт потрапили шкідливі речовини

Водночас Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Загалом на Київщині планують запустити три лінії переробки будівельних відходів, які накопичуються в області через руйнування внаслідок російської агресії.