На Київщині ліквідували два сміттєзвалища

Сміттєзвалище у Гостомелі. ГСВА

У Гостомелі на Київщині ліквідували два стихійних сміттєзвалища.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Гостомельської селищної військової адміністрації.

Зазначається, що фахівці комунального підприємства УЖКГ "Гостомель" розчистили два стихійних сміттєзвалища за адресами:

  • Бучанське Шосе 8
  • вул. Рекунова 5, 7, 9.

В адміністрації нагадують, що створення стихійних сміттєзвалищ та утилізація будівельних відходів не у спеціально визначених локаціях суворо заборонена.

"У разі необхідності вивезення будівельного та габаритного сміття необхідно подати заяву до комунальних підприємств. Для оформлення заявки звертайтесь за телефоном: (050)964 69 19", — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Обухівському районі екологічні інспектори столичного округу менше ніж за два тижні ревізії натрапили на 24 несанкціонованих сміттєзвалищ. Гори пляшок, побутових і будівельних відходів знайшли на землях природно-заповідного фонду, схилах ландшафтного заказника і на березі річки.

За ст.152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачений штраф: громадянам від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів, посадовим особам, аідприємцям — від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

У 2023 році Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

Також виявили кілька несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу Гостомеля та села Озера. А в самому Гостомелі — звалище з використаних автомобільних покришок.

У Бучі на Київщині поліція оштрафувала кількох місцевих жителів за засмічення довкілля. Вони погодилися за гроші вивезти сміття від клієнта, але скидали відходи у лісосмузі за містом.

У Бучанській громаді на Київщині виявили та ліквідували стихійне сміттєзвалище.У міській раді нагадують, що за порушення правил поводження з відходами правоохоронці можуть притягнути до відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоди майже на 630 млн грн. Сміття роками утилізували на полігоні, який до цього не пристосований, через що у ґрунт потрапили шкідливі речовини

Водночас Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

Загалом на Київщині планують запустити три лінії переробки будівельних відходів, які накопичуються в області через руйнування внаслідок російської агресії.