МОЗ затвердило перших учасників ради з відновлення "Охматдиту"

Зруйнований корпус "Охматдиту" внаслідок ракетного удару РФ 8 липня, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Міністерство охорони здоров'я затвердило перших 8 учасників Ради з контролю відновлення зруйнованих будівель дитячої лікарні "Охматдит" в Києві.

Про це повідомляє МОЗ.

Першими учасниками стали благодійники, які зробили найбільші пожертви, представники проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ "Охматдит".

До Ради увійшли:

  1. Яко СІЛЬЄ, постійний представник Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні.
  2. Ігор Кацитадзе, спеціаліст з охорони здоровʼ' Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні.
  3. Донатас Буткус, радник-посланник Посольства Литовської Республіки в Україні.
  4. Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ "Національна енергетична компанія Укренерго".
  5. Назар Купибіда, член Ради Директорів, віцепрезидент з фінансів АТ "Концерн ГАЛНАФТОГАЗ".
  6. Юлія Висоцька, директор ПрАТ "Науково-виробниче об'єднання "Практика".
  7. Євгеній Гончар, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров'я України.
  8. Олена Ларіна, провідний фахівець з внутрішнього контролю НДСЛ "Охматдит" МОЗ України.

Наразі триває відбір ще 7 представників громадських об'єднань, благодійних організацій у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров'я та архітектури та містобудування, які увійдуть до персонального складу Ради з відновлення "Охматдиту". Подати заявку на участь можна до 14 серпня.

Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.

Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.

25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.

Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.