МОЗ розпочав відбір представників громадянського суспільства для участі у Раді з відновлення Охматдиту

Розбирання завалів одного з корпусів дитячої лікарні "Охматдит", Київ, 8 липня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

У Міністерстві охорони здоров'я анонсували початок відбору семи представників від громадських об’єднань та благодійних організацій, які увійдуть до Ради з відновлення дитячої лікарні "Охматдит", поруйнованої російською ракетою 8 липня 2024 року.

Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Хто може взяти участь у відборі

Представники громадських об'єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що мають щонайменше три роки досвіду роботи в одній (або більше) із таких сфер:

  • запобігання корупції;
  • захист прав пацієнтів;
  • розвиток сфери охорони здоров'я, відновлення пошкодженої (зруйнованої) медичної інфраструктури;
  • діяльність професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров'я;
  • діяльність професійних асоціацій у сфері архітектури та містобудування.

Відбиратимуть представників від громадських об'єднань рейтинговим голосуванням члени Ради з відновлення, визначені в першому етапі формування персонального складу.

"Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ Охматдит", — йдеться у повідомленні.

Подати заявку на участь можна до 14 серпня. Для цього потрібно заповнити та надіслати форму за посиланням.

"Персональний склад Ради з відновлення буде затверджений окремим наказом Міністерства охорони здоров'я України", — наголосили у МОЗ.

6 серпня МОЗ заявило, що формує Раду з контролю відновлення зруйнованих будівель "Охматдиту". Вона складатиметься із 15 людей, яких МОЗ затверджуватиме у два етапи. На першому — визначать благодійників, які зробили найбільші пожертви, а також по одному представнику від міністерства і лікарні. На другому етапі відберуть сім представників громадських об’єднань, які працюють у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів.

Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки.

Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.

25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.

Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.