Білоцерківське районне управління Державної служби із надзвичайних ситуацій у Київській області звертається до сільгоспвиробників та населення із закликом не палити стерню та інші сухостої.
Про це у Telegram повідомляє пресслужба Білоцерківської районної військової адміністрації.
Зазначається, що на Київщині триває збирання врожаю зернових. У зв'язку з цим гостро постало питання щодо виникнення пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності, стерні, соломи, післяжнивних залишків та сміття.
Все це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу та виникнення пожеж в полезахисних лісосмугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей. В адміністрації зауважили, що період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях тощо.
"Випалювання стерні та залишків соломи призводить до поширення пожеж, нерідко — і до вимкнення ліній електропередач надвисокої напруги. Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки", — йдеться у повідомленні.
У ДСНС України також поінформували, що понад 1700 вогнеборців та понад 400 одиниць техніки залучалися протягом минулої доби до гасіння пожеж у природних екосистемах країни. Всього виникло 357 осередків загоряння, загальною площею 224,8 га.
"Найбільше — на території Дніпропетровської області — 79, загальною площею 70,38 га: горіла суха рослинність, ліс та сміття. У трійці "лідерів" також Київська — 62 (14,25 га) та Одеська — 38 (14,52 га) області", — йдеться у повідомленні.
Рятувальники вкотре нагадують, щоб запобігти пожежам в екосистемах потрібно:
- не залишати вогнища без нагляду
- уникати спалювання сміття або листя на відкритих територіях
- терміново дзвонити за номерами телефонів: 101 або 112 і сповіщати про виявлені осередки загоряння.
Також повідомляється, що адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя складає від 3060 до 6120 гривень. Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах — від 1530 до 4590 гривень.
Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
Станом на кінець квітня в Києві рятувальники ДСНС зафіксували 41 пожежу в екосистемах. Вогонь охопив загальну площу 5,15 га. Основні причини таких пожеж — це необережне поводження з вогнем та підпали.