Статус багатодітного батька за 3500 доларів: правоохоронці викрили громадян, які допомагали ухилятися від мобілізації

Вилучені гроші. Національна поліція

Київські правоохоронці викрили чергову схему ухилення від мобілізації та переправлення військовозобов'язаних чоловіків через кордон. Наразі затримали групу людей, які діяли на території кількох областей.

Про це повідомляють пресслужби Головного управління Національної поліції Києва та міської прокуратури.

Слідство встановило, що організатором схеми була 30-річна екссекретарка міськрайонного суду Одеської області. Вона використовувала зв'язки з минулого місця роботи та домовлялася про розгляд справ за прискореною процедурою.

Крім того підозрювана залучила до своєї діяльності 30-річного жителя Одещини. До його обов'язків входив пошук "клієнтів", бажаючих уникнути мобілізації та жінок з неповнолітніми дітьми, які за гроші мали в суді підтвердити батьківство незнайомих їм чоловіків. "Прайс" на послуги становив 3500 доларів, з яких матері отримували 500 доларів.

"Відтак чоловік, маючи вже двох власних дітей, подавав позов до суду, у якому просив внести зміни у документи дитини, до якої він не має жодного стосунку і вписати його батьком. У подальшому це давало змогу фіктивним "батькам", придатним до військової служби, безперешкодно виїхати за межі України як багатодітним", — йдеться у повідомленні.

Затримання підозрюваної. Національна поліція

Правоохоронці затримали організаторку із спільником та провели низку обшуків. Зокрема, поліція вилучила речові докази: рішення суду, "чорнові" записи, мобільні телефони, гроші, банківські картки та комп'ютерну техніку.

Наразі слідчі повідомили затриманим та 26-річній жінці, яка підтвердила в суді батьківство "клієнта", про підозри за ч.3 ст.332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Фігурантам загрожує до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо про допомогу військовозобов'язаним уникнути мобілізації

Київський психіатр оформлював фіктивне лікування "пацієнтів" у стаціонарі. Також за його довідками ухилянти проходили необхідну діагностику та реабілітацію. У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання групи інвалідності. Вартість послуги становила 6 тис. доларів США з особи.

У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.

СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів.

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Чоловіки виїжджали як водії за волонтерською допомогою.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку.

Столичні прокурори повідомили про підозру засновнику одного з благодійних фондів з Чернівців. Його звинувачують в організації незаконного переправлення громадян через держкордон.