Перейти до основного змісту

Жителі багатоповерхівок у Києві можуть отримати грант на сонячні електростанції

Робітники встановлюють сонячні панелі на даху пологового будинку №3 у Києві, 14 червня 2024 року. Getty Images/AFP/Anatolii Stepanov

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) в Києві можуть отримати гранти на встановлення сонячних електростанцій, теплових насосів та супутнього обладнання. Таку можливість дає програма "ГрінДІМ" від Фонду енергоефективності.

Про це інформує Київська міська державна адміністрація.

4 липня 2024 року Фонд енергоефективності та КМДА підписали меморандум про співпрацю в межах програм Фонду, який розширить для киян можливості отримати допомогу не лише від міста, а й від держави.

Мета програми "ГрінДІМ" — підтримати впровадження енергоефективних заходів, які зменшують споживання енергоресурсів і збільшують частку енергії, виробленої з відновлюваних джерел.

Програма надає фінансування на відшкодування 70% вартості сонячних електростанцій і теплових насосів, а також на сертифікацію енергетичної ефективності будинку.

Водночас Фонд не фінансує виконання будь-яких робіт з монтажу енергообладнання. Кошти можна витратити лише на закупівлю необхідного обладнання та проведення енергоаудиту.

Як повідомлялося, у листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат (але не більше 80 тисяч гривень вартості придбаного обладнання).

На початку липня 2024 року Київрада збільшила суму компенсації за незалежні джерела електроенергії, які купуватимуть об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи та управителі житлових будинків. Сума відшкодування буде більшою для будинків вищої поверховості.

Міський голова Києва Віталій Кличко поінформував, що загалом у Києві в будинках, якими управляють ОСББ і ЖБК, встановили понад 670 одиниць різного енергетичного обладнання. Разом з іншими будинками кількість об'єктів з альтернативними джерелами живлення перевищує 1 тисячу. Сума відшкодування від міста за закуплені прилади становить близько 18,6 млн грн.

Топ дня

Вибір редакції