У Києві приймають заявки від ОСББ на компенсацію за купівлю генераторів і зарядних станцій

Столичні райдержадміністрації продовжують приймати заявки від ОСББ, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих компаній на компенсацію витрат за придбання альтернативних джерел енергії. У Дарницькому районі документи подали 6 будинків.

Про це написав у своєму Telegram очільник Дарницької РДА Микола Калашник.

За його словами, Дарницький район є лідером столиці у співпраці з населенням щодо укомплектування житлових будинків незалежними джерелами електрики.

У 2023 році 76 ОСББ, ЖБК та обслуговуючих компаній з Дарницького району отримали компенсацію за купівлю 225 одиниць джерел енергії (інверторних, бензинових та дизельних генераторів, зарядних станцій, акумуляторів, мініелектростанцій). Сума відшкодування з міського бюджету покривала до 75% вартості придбаної техніки і загалом перевищила 4 мільйони гривень для цього району.

Наразі 6 будинків подали документи до Дарницької РДА на відшкодування за 25 придбаних незалежних джерел живлення на загальну суму близько 300 тисяч гривень.

Як нагадав Микола Калашник, список багатоповерхівок на виплату компенсацій формується кожні два місяці, наступний перелік складатимуть у липні.

Щоб отримати компенсацію за придбані пристрої енергоживлення, до РДА необхідно подати документи:

  • заява встановленої форми;
  • витяг з єдиного державного реєстру (ОСББ, ЖБК, ОК, юридичні особи, основний вид діяльності яких є комплексне обслуговування об'єктів та управителі);
  • копія протоколу зборів співвласників (для управителя, обраного відповідно до закону);
  • завірена копія видаткової накладної на придбання незалежних джерел енергії.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат (але не більше 80 тисяч гривень вартості придбаного обладнання).

У травні 2024 року в КМДА повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення РФ місто компенсувало вартість понад 500 генераторів, які закупили ОСББ і ЖБК. Програмою скористалися 340 житлових будинків.