єВідновлення: скільки жителів Макарівщини придбали нове житло за держпрограмою

єВідновлення. Суспільне Чернігів/erecovery.diia.gov.ua

Власники зруйнованого житла в Макарівській громаді на Київщині придбали 112 квартир та будинків за державною програмою "єВідновлення".

Про це повідомив селищний голова Вадим Токар.

Загалом 229 заявників, які подали заявку в "Дію" й надали всі необхідні документи, отримали сертифікати про надання компенсацій за знищене майно.

Водночас комісія нарахувала компенсацію на відбудову зруйнованого житла 74 власникам.

Зазначається, що для ремонту пошкодженого житла в рамках держпрограми 1 183 людини вже отримали 107,3 млн грн компенсацій.

Наприкінці квітня Токар розповідав, що 29 з 102 об'єктів нерухомості, придбаних за цією програмою, знаходяться на території громади. Житло придбали в Києві, Ірпені, Бучі, Софіївській Борщагівці та інших регіонах України.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня минулого року уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня 2023 року на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.

Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.