Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Олександр Каніболоцький (в центрі) із Василем Олексюком (зліва) та Євгеном Проніним (справа) в Бучі, Київська область, 30 травня 2024 р. Василь Олексюк/Facebook

Місто-герой Буча зустріло 65-річного волонтера з Полтавщини Олександра Каніболоцького, який кілька днів тому почав одиночний велопробіг, щоб зібрати кошти на допомогу військовим. Пенсіонеру наразі задонатили більше 1 мільйона гривень.

Про це написав у Facebook депутат Бучанської міської ради Василь Олексюк, який зустрівся з волонтером.

Пенсіонер родом з Опішні на Полтавщині третій рік поспіль влаштовує особистий велопробіг по Україні. Починав із 300 кілометрів, далі збільшив дистанцію до 800 км, а нині прагне проїхати кілька областей, долаючи відстань у 1000 км на старому велосипеді "Україна".

Як нагадав Василь Олексюк, вдруге маршрут Олександра Каніболоцького пролягає через Бучу — це половина дистанції на шляху до Сум.

Сьогодні, 30 травня, в Бучі з Олександром Миколайовичем зустрівся адвокат, очільник Федерації легкої атлетики України та учасник російсько-української війни Євген Пронін. Він віддав волонтеру зібрані для нього донати.

Найбільшу пожертву для Каніболоцького зробив гравець національної збірної України з футболу, бомбардир іспанського чемпіонату в складі "Жирони" Артем Довбик.

За 4 дні велопробігу пенсіонер із Полтавщини зібрав понад 1 мільйон 300 гривень.

Тисячу кілометрів запланував здолати велосипедом житель Полтавщини Олександр Каніболоцький, аби зібрати гроші для ЗСУ. Загалом велосипедом він проїде п'ять областей – Полтавську, Черкаську, Київську, Чернігівську та Сумську.

За перший велопробіг 3 роки тому він зібрав 12 000 гривень для 72-ї бригади ЗСУ. Після другого проїзду понад 26 тис. грн волонтер перерахував на авто для 5-ї штурмової бригади.

Черкащина стала другим регіоном у цьогорічному маршруті волонтера. Суспільному він розповів, що планує зібрати кошти для воїнів на Харківському напрямку. Олександр Миколайович зізнався, що таким, як він, "донатять слабо".

Після цього сюжету багато людей почали шукати інформацію про цей велопробіг із наміром допомогти. Благодійний велотур підтримав відомий юрист Євген Пронін, який заявив про намір зустрітися з волонтером у Бучі і передати йому донати.