У Голосіївському районі Києва виявили незаконне сміттєзвалище

Несанкціоноване сміттєзвалище в Голосіївському районі, Київ, 21 травня 2024 р. Державна екологічна інспекція Столичного округу/Facebook

У Голосіївському районі Києва екологи виявили незаконне сміттєзвалище на землях рекреаційного значення. Ділянка заповнена сміттям і будівельними відходами. Місцевій владі доручили очистити територію до кінця місяця.

Про це інформує Державна екологічна інспекція Столичного округу у Facebook.

Інспектори виявили купи побутових відходів, залишки рослинності та відходи будівництва неподалік вулиці Промислової в Голосіївському районі столиці. Площа захаращеної ділянки становить 1162 м кв. Серед будматеріалів помітили шифер, у складі якого є шкідливий для органів дихання азбест.

Інспектори зафіксували порушення статей 91, 96, 211 Земельного кодексу України.

Державна екологічна інспекція Столичного округу/Facebook

"Утворення сміттєзвалища призвело до засмічення земель рекреаційного призначення, а в майбутньому може призвести до негативного впливу на здоров'я людини та навколишнє природне середовище", — зазначили екологи.

У цьому зв'язку Держекоінспекція Столичного округу надіслала вимоги Київській міській державній адміністрації та Голосіївській районній державній адміністрації розв'язати проблему належного управління відходами та привести земельну ділянку в належний санітарний стан до 1 червня 2024 року.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

У 2023 році Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

У Бучанській громаді на Київщині виявили та ліквідували стихійне сміттєзвалище. За порушення правил поводження з відходами правоохоронці можуть притягнути до відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоди майже на 630 млн грн.

У Києві виявили несанкціоноване сміттєзвалище поблизу водойми в Дарницькому районі. Екологи через суд вимагають від міської влади очистити забруднену територію.

Столична прокуратура повідомила, що керівника "Київавтодору" та екскерівника комунального підприємства "ШЕУ Солом'янського району міста Києва" судитимуть через перетворення земельної ділянки на сміттєзвалище.