Бельгійські партнери допоможуть модернізувати медичні коледжи Київщини — КОВА

Робоча зустріч керівництва КОВА із Бельгійським державним агентством з питань розвитку Enabel. КОВА

До відновлення Київської області долучиться Бельгійське державне агентство з питань розвитку Enabel. Під час робочої зустрічі керівництво адміністрації та міжнародні партнери обговорили основні напрямки співпраці.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що сторони обговорили потреби Київської області у відновленні, посиленні безпеки та розвитку, а також проєкти, до яких можуть долучитися іноземці. Зокрема, йдеться про підтримку галузі охорони здоров'я, яка перебуває в постійному фокусі уваги агентства.

"Серед них — модернізація медичних коледжів Київщини. Наразі заклади з підготовки та навчання молодшого медичного персоналу потребують оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення сучасним симуляційним обладнанням та облаштування укриттів", — йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що Enabel — агентство з розвитку уряду Бельгії, яке реалізує міжнародну політику розвитку країни. Надає індивідуальну експертизу, включаючи бельгійську громадську експертизу та сприяє залученню всіх міжнародних партнерів на найвищому рівні.

Взаємодія з іноземними партнерами відбувається в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва. РОМС — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки. Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.