На Київщині збудують ще одну чергу "Містечка Хансена" для літніх переселенців

"Містечко Хансена" на Київщині. КОВА

На Київщині в селі Колонщина збудують другу чергу "Містечка Хансена", в якому зможуть оселитися до 200 переселенців старшого віку.

Про це розповів голова КОВА Руслан Кравченко.

Він нагадав, що містечко — це комплекс індивідуальних житлових будинків та об'єктів інфраструктури. Першу чергу відкрили восени минулого року. Проживання тут безкоштовне: мешканці навіть не сплачують за комунальні послуги.

"У комплексі вже мешкають 105 родин. Це 160 осіб віком від 65 до 100 років з Донеччини, Херсонщини, Луганщини, Запоріжжя, Сумщини, Харківщини", — сказав Кравченко.

Оселі всередині відремонтовані, облаштовані меблями та необхідною технікою. Кожне помешкання має вихід на власну терасу. Загалом ще побудують оселі для 115 родин. Засновник та благодійник проєкту — американець Делл Лой Хансен.

"Це не єдиний проєкт пана Хансена, який спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Держава виділяє значне фінансування на їх потреби, але їх все одно бракує, щоб забезпечити всіх", — зазначив голова ОВА.

Що відомо про допомогу для ВПО та людей, які втратили житло на Київщині

У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Вони є також в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, найбільш постраждалих від російського вторгнення.

Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону були вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.

Київщина вже прийняла 334 тисячі переселенців, з яких майже 600 з особливими потребами.

Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.

Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.