День боротьби з меланомою: у Бучі можна пройти безкоштовну консультацію в дерматолога

Родимка під лупою. Bermix Studio/Unsplash

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з меланомою в Бучі на Київщині 15 травня організують безкоштовні консультації дерматолога. На прийом можуть звернутись пацієнти з новоутвореннями шкіри.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Дерматолог прийматиме громадян у Бучанському консультативно-діагностичному центрі. Для відвідувачів, які мають новоутворення шкіри, проведуть огляд і дерматоскопію.

Особливу увагу лікар приділить новоутворенням з нерівними краями, неоднорідним кольором, швидким розростанням та розміром більше 6 мм. Пацієнти отримають рекомендації щодо подальшого лікування чи до обстеження.

Попередній запис на консультацію чи електронне направлення не потрібні, пацієнтів прийматимуть за "живою чергою".

Консультація дерматолога відбудеться за адресою:

  • м. Буча, вул. Польова, 21/10, кабінет № 19.
  • Години прийому: 9:00-15:00 15 травня 2024 року.

Всесвітній день боротьби з меланомою відзначають у другий понеділок травня. Меланома — це злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (клітин, що виробляють пігмент шкіри). Здебільшого, вона локалізується в шкірі, рідше — в сітківці ока та на слизових оболонках.

Симптомами меланоми можуть бути зміна розміру, форми, забарвлення родимки, а також поява нового пігментного або незвичного на вигляд наросту на шкірі. Фактори ризику — світла шкіра, частий та тривалий вплив ультрафіолету, сонячні опіки шкіри, велика кількість родимок, їх часта травматизація, спадковість.

Раніше анонсували, що в Гостомельському центрі первинної медико-санітарної допомоги 14 травня відбудеться виїзний прийом лікарів-дерматологів. Консультуватимуть медики "Київського обласного медичного центру небезпечних захворювань".

У Києві до 18 травня триватиме тижневик, присвячений Дню боротьби з меланомою. Усі охочі можуть без направлення відвідати дерматолога і перевірити стан шкіри. У КМДА назвали медзаклади, де можна зробити відповідні обстеження.