Квадрокоптери та системи РЕБ: Київ направив допомогу військовим Харківщини

Сьогодні, 13 травня, від Києва направили допомогу військовим Збройних сил. Зокрема, дрони та системи РЕБ поїхали до українських бійців на Харківщину.

Про це повідомив у Telegram Київський міський голова Віталій Кличко.

За його словами, 57 мотопіхотній бригаді, яка воює під Вовчанськом направили 150 fpv-дронів, 4 квадрокоптери Mavic, 1 систему РЕБ. Іншим підрозділам під Харків теж сьогодні вирушають 5 систем РЕБ. А найближчими днями планується передати ще 350 fpv-дронів. Усю техніку придбали за небюджетні кошти.

"Що стосується допомоги громади. 92 бригаді з бюджету міста нещодавно виділили 97 мільйонів гривень на придбання необхідної бійцям автомобільної техніки та БПЛА. Все вже закупили. Спорядження найближчими днями вирушить до захисників", — сказав Кличко.

Міський голова також поінфомував, що завтра 411 Окремому батальйону авіаційних комплексів планують передати техніку, яку закупили за бюджетні кошти: 33 автомобілі Пікап, 12 систем РЕБ, 50 антен для роботи БПЛА. На це місто виділило 51 мільйон гривень. Батальйон наразі тримає оборону на Донбасі, Запорізькому і Херсонському напрямках, зазначив Кличко.

Що відомо про підтримку військових у Києві

У квітні 500 fpv-дронів отримали військові 4-ї бригади Національної гвардії "Рубіж". Їх придбали за кошти столиці. Також Київ направив повітряному командуванню "Центр" 19 станцій передачі інформації про повітряну обстановку. Їх придбали завдяки донатам киян на платформі "Безпечне небо".

Взимку Київ отримав від міжнародних партнерів 100 тисяч сухих хімічних грілок. Гуманітарний вантаж зі столиці вирушив на передову для потреб військових Збройних сил.

Київська міська рада 14 грудня ухвалила бюджет столиці на 2024 рік. На допомогу Збройним силам передбачили 1 млрд гривень.

Наприкінці жовтня 2023 року Київрада виділила для українських військових 1,5 млрд гривень. Із них 300 мільйонів грн додали на фінансування програми "Захисник Києва".

На початку жовтня столичні депутати проголосували за збільшення фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 1 мільярд 260 мільйонів. Ці кошти підуть на матеріально-технічне забезпечення сил безпеки і оборони.

У червні 2023 року Київрада внесла зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки. Депутати підтримали збільшення фінансування Сил оборони та безпеки столиці на 100 млн гривень.

Київська митниця передала на потреби військових однієї з частин Збройних сил України 10 тисяч одиниць електрообладнання. Військові використають його для облаштування приміщень будівель, що перебувають на балансі ЗСУ.

У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся благодійний показ вистави "Конотопська відьма" за повістю Григорія Квітки-Основ'яненка. Зібрані гроші — понад 2 млн гривень, планують передати для бійців Збройних сил України.