У Києві ухилянтів від мобілізації шукає поліція за зверненням ТЦК

Український військовий. Фото: Генштаб ЗСУ

У Києві поліцейські можуть затримати понад 5 тис. людей через неявку до ТЦК. Саме стільки звернень надійшло до столичних правоохоронців від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які просять розшукати військовозобов'язаних українців.

Про це йдеться у відповіді Управління превентивної діяльності ГУНП у м. Києві на запит NV.

"Станом на 1 квітня поліція отримала 5387 звернень від ТЦК щодо встановлення місця перебування та доправлення осіб для складання щодо них адмінпротоколів. З-поміж них за ухилення від проходження військової служби необхідно встановити місцезнаходження та доправити до ТЦК 4955 осіб", — йдеться у відповіді на запит.

Як інформують столичні правоохоронці, нині вони встановили місце перебування та доправили до ТЦК для складання адмінматеріалів майже третину зазначених осіб, а саме — 1416.

Раніше повідомлялося, що 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Документ набере чинності 18 травня. Його текст опублікували в офіційній урядовій газеті "Голос України".

У яких випадках неявка до ТЦК загрожує штрафом, а коли — кримінальною відповідальністю; на скільки оштрафують або позбавлять волі тих, хто не з'явився? В коментарі Суспільному начальник юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП підполковник юстиції Євген Гуртовий пояснив, як визначають покарання у разі неявки за повісткою.