У Києві висадять декоративні рослини та траву, яку не потрібно буде косити

Декоративні луки. Фото: Олександр Возний / Facebook

Цього року Київ продовжить впроваджувати європейські практики захисту біорізноманіття. У кожному районі столиці визначили ділянки, на яких висадять декоративні луки та застосують підхід відмови від косіння.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації Олександр Возний.

Зазначається, що натуральний ріст трав передбачений на 39 локаціях, а ще на 17-ти планується використання сумішей трав декоративних луків.

"Ми отримали багато позитивних відгуків від киян, започаткувавши експеримент з відмовою від косіння та з висаджуванням луків на обраних ділянках. Ця практика чудово прижилася і не лише створює привабливі та естетичні ландшафти, але й сприяє збереженню біорізноманіття. Такі підходи в озелененні мають безпосередній вплив на екологічну стійкість міста", — сказав Возний.

За словами генерального директора комунальної організаці "Київзеленбуд" Юрія Бахмата, підхід натурального росту трав застосують переважно в міських парках, а декоративні луки висадять на транспортних розв'язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг.

У КМДА зауважили, що декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні тощо. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилком та нектаром) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття. Основними видами догляду за декоративними луками є полив та прополювання.

Наразі у столиці триває весняне озеленення. Від початку року комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень столиці висадили близько 1000 дерев, більше 9000 кущів та 11 000 квітів.

Що відомо про озеленення Києва

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень, понад 203 тисячі вже "оцифрували". Також в столиці тестують "торби" для поливу дерев.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

Із початку року з крон понад 4 тисяч дерев фахівці видалили омелу в парках та скверах Києва. В основному були уражені тополі, клени, верби, берези та акація.