"Може не вистачити генерації та імпорту": енергетики просять киян менше використовувати електроприлади

В країні через похолодання зростає споживання електрики. Сьогодні, 18 квітня, до 22:00 можуть запроваджуватися обмеження енергопостачання промислових споживачів. Українців, зокрема, жителів Києва закликають намагатися економити.

Про це написав у своєму Facebook генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

За його словами, є високий ризик, що сьогодні, 18 квітня, може не вистачити генерації та імпорту. Тому, щоб не дійти до обмежень як населення, так і бізнесу потрібно економно користуватися світлом з 19:00 до 22:00. Зокрема, прання і пилососіння потрібно перенести на інші години.

"Такий невеличкий тест нашої командної роботи. Давайте спробуємо пройти день без обмежень", — сказав Коваленко.

Напередодні НЕК "Укренерго" поінформував, що сьогодні, 18 квітня, з 8:00 до 22:00 може виникнути необхідність застосувати контрольовані обмеження енергопостачання промислових споживачів.

Графіки обмеження потужності будуть застосовані рівномірно для бізнесу та промислових підприємств по всіх регіонах України. Обсяг обмежень незначний. Обмеження не будуть застосовані для об'єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

У столиці постійні графіки відключень наразі не застосовують. В разі їхнього введення — "Київ цифровий" сповіщатиме громадян про відключення і включення електроенергії за пів години. Інформація надходитиме на номер телефону, який буде вказаний у додатку. Нові графіки погодинних відключень тепер матимуть 6 груп замість трьох, як було попередньої зими.

Що відомо про нещодавні обстріли об'єктів критичної інфраструктури

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об'єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.