У ДТЕК розповіли, як повідомлятимуть киянам про відключення електроенергії

"ДТЕК Київські електромережі" повідомлятиме про планові відключення світла у додатку "Київ цифровий".

Про це із брифінгу "Підсумки опалювального періоду 2023-24 роки та стан в енергосистемі столиці на сьогодні" повідомив кореспондент Суспільного.

"В разі застосування графіків "Київ цифровий" за пів години сповіщатиме наших клієнтів про застосування графіків. І за пів години перед включенням також будемо інформувати споживачів, що планується включення електроенергії", — сказав генеральний директор "ДТЕК Київські електромережі" Денис Бондар.

Зазначається, що інформацію сповіщатиме "Київ цифровий" за номером телефону, який буде вказаний у додатку. Керівник "ДТЕК Київські електромережі" додав, що нині жодних графіків відключення у столиці не застосовують.

За його словами, у випадку нестачі потужностей НАЕК "Укренерго" надасть команду "ДТЕК" на введення графіків відключення. Ця інформація буде розміщена на сайті оператора системи розподілу. Але наразі дефіциту електроенергії у столиці немає, наголосив Бондар.

Енергетик зауважив, що на випадок найгіршого розвитку подій у місті розробили нові графіки погодинних відключень світла. Вони мають 6 груп замість трьох, як було попередньої зими. Графіки розміщені на сайті.

У ДТЕК також поінформували, що попри загрози та ризики воєнного стану готуються до наступного опалювального сезону. Зокрема, заплановано:

  • оновити 791 енергооб'єкт
  • відремонтувати 46 кілометрів повітряних ліній
  • 114 км ліній розчистити від порослі
  • відремонтувати та випробувати 4000 кабельних ліній.

"Також ми створимо необхідний резерв обладнання, щоб у разі надзвичайної ситуації продовжувати оперативно відновлювати мережу та повертати киянам світло", — підсумував Бондар.

Що відомо про атаку РФ на Трипільську ТЕС

Зранку 11 квітня Росія здійснила повітряну атаку на Київську область. У Київській ОВА повідомили про пошкодження об'єкта критичної інфраструктури. Люди не постраждали.

У компанії ДТЕК заявили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки і відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими військами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.