Вакцинуватимуть і стерилізуватимуть: ветеринари відвідають притулки для бездомних тварин на Київщині

Ветеринар оглядає собаку. Фото: Суспільне

Київські ветеринари запроваджують виїздні вакцинації та стерилізації. Зокрема, вони їздитимуть у притулки для бездомних тварин.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що Київська міська лікарня ветеринарної медицини розпочала проєкт виїзних стерилізацій і вакцинацій проти сказу у притулках для тварин Київської області. Проєкт спрямований на допомогу безхатнім котам і собакам, яких виловили у столиці.

"Стерилізацію та вакцинацію тварин ветеринари підприємства виконують у межах "Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024–2025 роки". До кінця цього року заплановано стерилізувати та вакцинувати близько 500 безпритульних тварин", — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що у Києві протягом двох тижнів зооволонтери проводитимуть вилов безпритульних тварин. Їх збиратимуть на стерилізацію. Через 7-9 днів після відлову котів і собак повернуть на місця їхнього попереднього перебування.

Сказ — це інфекційна хвороба, що може призвести до летальних випадків. Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше — через подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини.

Що відомо про піклування про тварин у столиці

У березні 2023 року Київська міська рада підтримала рішення про те, що громадські організації, які утримують притулки для тварин, матимуть фінансову підтримку зі столичного бюджету.

У тимчасовому притулку для тварин "Виставковий центр" проводили безкоштовний майстер-клас "Основи навчання собак". Господарям розповідали, як правильно та результативно навчити тварину виконувати команди в різних ситуаціях.

У Києві запровадили Telegram-бот "Твій вет Київ". Тут власники тварин зможуть отримати безплатну консультацію щодо утримання і лікування домашніх улюбленців.

Також у столиці створили новий сервіс "єКуточок" для власників домашніх тварин і зооволонтерів. Він допомагатиме в пошуку тимчасового притулку для хатніх улюбленців.

Наприкінці 2023 року в межах профілактики захворювання на сказ у Дарницькому районі Києва провели виїзну вакцинацію безпритульних тварин.

У січні 2024 року на вихідних на території ВДНГ почали проводити Дні відкритих дверей. Киян запрошували на знайомство з безпритульними котами і собаками, щоб подарувати їм новий дім.

У лютому зооволонтери також проводили акцію "AdoptMe Days". Тоді із тимчасового притулку забрали 46 котів та собак. Кожну тварину оформили згідно з усіма правилами та внесли до бази "Реєстру домашніх тварин м. Києва".