У Борисполі будують укриття для ліцею "Патріот", де навчаються близько тисячі учнів

Будівництво укриття на території ліцею "Патріот", м. Бориспіль, Київська область, квітень 2024 р. Фото: КОВА

У Борисполі на Київщині для учнів ліцею "Патріот" будують протирадіаційне укриття подвійного призначення. У ньому одночасно зможуть перебувати майже пів тисячі людей. Будівництво фінансує Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Наразі на об'єкті готовий фундамент, стіни та перекриття. Будівельники виконують гідроізоляцію споруди. Паралельно проводяться внутрішні роботи — зведення міжкімнатних стін, ремонт приміщень.

Фото: КОВА

Підряднику ще належить прокласти в укриття інженерні комунікації: систему вентиляції, електрики, водопостачання, каналізації та опалення. Також у бомбосховищі облаштують індивідуальний тепловий пункт.

Крім загального приміщення, де учні і педагоги зможуть перечекати тривогу, в укритті будуть медкабінет, ігрова кімната та їдальня. Будівництво виконується з урахуванням інклюзивності та доступності.

Наразі в ліцеї "Патріот" навчаються 970 дітей. Також на базі закладу діють гуртки й спортивні секції. Під час повітряних тривог учні спускаються в укриття, розраховане лише на 230 людей, і користуються сховищем, що розташоване неподалік ліцею.

Власне просторе укриття дозволить організувати в ліцеї позмінне навчання в очному форматі.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Українці на території ліцею з'явилось укриття подвійного призначення. Сховище під час небезпеки зможе прийняти понад 600 людей, а за відсутності тривог слугуватиме спортзалом.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.