У Києві у річці Дніпро підвищився рівень води — КМВА

Річка Дніпро у Києві. Фото: КМВА/Telegram

Внаслідок збільшення скидів води з Київського водосховища через пропуск весняного водопілля на річці Дніпро, в межах столиці спостерігається підвищення рівня води. Вода прибула приблизно на 6 см за добу, з початковим затопленням заплави.

Про це повідомляє у Telegram начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

"Станом на 08:00, рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" становить 567 см над "0" поста (92,67 м за Балтійською системою висот). Температура води - 2,4 °C. Вода прибуває — за останні 8 днів рівень Дніпра в межах Києва піднявся приблизно на 65 см. Але наразі небезпеки немає", — сказав Попко.

За його словами, аварійних підтоплень по місту не зафіксовано. Рівень небезпеки гідрологічних явищ — І (жовтий). Промислові об'єкти і житлові масиви міста поза загрозою підтоплення. Моніторинг цьогорічного водопілля триває.

Напередодні в Укргідрометцентрі попереджали, що з 1 по 5 березня вода у річці Дніпро короткочасно може сягнути відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій в Києві та Бориспільському районі. Коливання можливі через скиди води з Київського водосховища.

Крім того, протягом 1-5 березня на пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС) продовжуватиметься поступове підвищення рівня води із затопленням заплави у Київській області.

Комунальне підприємство "Плесо" щоденно моніторить рівень води в столичній Русанівській протоці для попередження можливих підтоплень.

Раніше Укргідрометцентр попереджав про різкі коливання рівнів води в Дніпрі протягом 27-29 лютого.