У Києві нормалізувалася якість повітря

Оновлено

У Києві сьогодні, 1 березня, станом на 08:00 було зафіксовано високий рівень забрудненості атмосферного повітря. Відзначалося підвищення концентрації зважених часток — пилу. Наразі якість повітря у нормі.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Якість повітря в Києві нормалізувалася: станом на 14:00 спостерігається низький рівень забрудненості", — йдеться у повідомленні.

Зранку у КМДА інформували, що ймовірна причина тимчасового погіршення стану повітря комбінована: пожежі в Київській області та метеорологічні умови (зокрема, дуже низька швидкість вітру). Це сприяє накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

"Водночас перевищення гранично допустимих концентрацій речовин, за якими здійснюється спостереження, не виявлено. Радіаційний фон у всьому місті — в нормі", — йшлося у повідомленні.

До поліпшення ситуації зі станом повітря жителям рекомендували:

  • закрити вікна
  • обмежити перебування на вулиці
  • пити багато води
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.

Стежити за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за посиланням та в додатку Київ Цифровий.

Що відомо про забруднення повітря у Києві

У Києві зранку 29 грудня минулого року попереджали про підвищення концентрації продуктів горіння, зокрема пилу, у північній частині міста. Задимлення було спричинене російською ракетною атакою. Громадянам рекомендували обмежити перебування на вулиці в місцях задимлення. Вдень у місті спостерігався низький рівень забрудненості.

4 січня, у столиці зафіксували підвищення концентрації пилу. Фахівці рекомендували обмежити перебування на вулиці. Високий і середній рівень забрудненості повітря спостерігався у Шевченківському, Подільському, Голосіївському, Дніпровському і Дарницькому районах.

Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря тоді назвали метеорологічні умови, зокрема, дуже низьку швидкість вітру. Це спричинило накопичення та утримання шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

5 січня якість повітря у Києві нормалізувалася. У місті спостерігався дуже низький рівень забрудненості.