У Києві відновлять озеро Синє та розчистять русло річки Либідь

. Комунальники розчищають річку Либідь. Фото: КП "Плесо" / Facebook

Київрада підтримала перелік природоохоронних заходів, які профінансують з міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2024 році.

Про це повідомляє пресслужба Київради.

Зокрема, цьогоріч запланували відновлення озера Синє на Виноградарі та розчищення русла річки Либідь.

Також утилізують лампи розжарювання, які кияни зібрали під час обміну старих ламп на енергоощадні. Ще проведуть протизсувні роботи в парках та наукові дослідження у сфері екології.

Ці заходи фінансуватимуть після відповідного розподілу коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища.

Що відомо про плани порятунку озера Синє

Синє озеро — безстічне озеро на південній околиці Пуща-Водицького лісу, на західній околиці житлового масиву Виноградар. За легендою, воно утворилося ще в льодовиковий період. Доказом цієї версії є наявність на дні так званого синього мулу, який і надає воді синюватий відтінок.

За останні 40 років водойма обміліла. На її відновлення з коштів Київського природоохоронного фонду планується виділити 35 млн гривень. Таку ініціативу раніше підтримали екологічна та бюджетна комісія Київради.

Документи про розподіл коштів відправили на підпис до КМВА. Синє озеро мають розчистити на глибину 5 метрів, аби наповнити його ґрунтовими водами. Також планувалося зміцнити частини берегової лінії габіонами, аби у воду не сповзав ґрунт.

У серпні у КМДА заявляли, що розподіл коштів на відновлення озера вже погодили. Столична влада обіцяла почати роботи на об'єкті у жовтні.

У вересні з'явились повідомлення і фото від активіста про те, що озеро Синє повністю висохло.

На початку жовтня на озері Синє провели геологічну розвідку з пошуку можливих підземних джерел, які могли б наповнити водойму.

21 жовтня план ревіталізації озера обговорили на зустрічі з мешканцями масиву Виноградар. У КП "Плесо" повідомили, що шукатимуть підрядників, які виконають роботи з розчистки водойми.