У київських лісах збільшилася популяція козуль

Козулі. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

За останні кілька років лісівники фіксують збільшення популяції козуль у мисливських угіддях Столичного лісового офісу. Під час цьогорічного зимового обліку тут нарахували на 370 особин більше, ніж торік.

Про це повідомила у Facebook пресслужба відомства.

Зазначається, що у лісових масивах філій Столичного лісового офісу доволі часто можна зустріти сарну європейську, або козулю — одну з найпопулярніших мисливських тварин Європи. Іноді її ще помилково називають "дикою козою" через схожість за розміром та деякими рисами поведінки, однак насправді це — маленький олень витонченої статури з коротким тулубом, що має стрункі тонкі ноги та невеликі роги.

Козуля. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

За словами лісівників, взимку козулі об'єднуються у стада і тримаються разом, щоб полегшити пошук їжі під снігом та захищатися від хижаків. Козулі живуть переважно у широколистяних та змішаних лісах. Також полюбляють селитися в тих місцях, де просторі галявини межують з чагарниками.

Козулі. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

"Ці тварини дуже пильні й обережні: завдяки неймовірно тонкому слуху та нюху вони можуть відчути хижака задовго до того, як він з'явиться в полі зору. При небезпеці пересуваються переважно стрибками, причому за один стрибок вони можуть подолати відстань 5-6 метрів", — йдеться у повідомленні.

Козулі. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

Аби допомогти тваринам пережити холодну пору року, єгерські служби філій Столичного лісового офісу завчасно заготовили корми й систематично поновлювали їх запаси на спеціально облаштованих майданчиках.

Козулі регулярно відвідують місця підгодівлі. Особливо полюбляють солонці — джерело солі, що є надзвичайно цінним мікроелементом в раціоні харчування диких тварин. Під час цьогорічного зимового обліку тут нарахували 3800 козуль, а це на 370 особин більше, ніж торік, — підсумували лісівники.

Загалом цьогоріч у мисливських угіддях Столичного лісового офісу нарахували 4,9 тисячі копитних тварин, 8,8 тисячі хутрових звірів та 2,2 тисячі птахів. "Перепис" проводили упродовж січня-лютого з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану, кажуть лісівники.

Заборона на проведення полювання в умовах воєнного стану призвела до зростання чисельності копитних, зокрема, оленів благородного і плямистого. Також збільшилася кількість зайців-русаків, борсуків та куниць лісових.