Перейти до основного змісту

У Чорнобильському заповіднику зимує найменша сова України

Сичик-горобець. Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник/Facebook

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику живе та зимує рідкісний сичик-горобець. Це найменша сова фауни України.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба заповідника.

Зазначається, що довжина тіла сичика — 15-17 см з пір'ям, а вага — 50-77 грамів. На заповідній території виявили 39 місць перебування цих птахів. Загальна чисельність може сягати 50-60 пар.

"Ще на початку XXI ст. у зоні відчуження сичика не зустрічали. Перша зустріч з сичиком відбулась у Луб'янському лісництві влітку 2009 р. На той час було відомо лише 5 місць перебування птахів", — йдеться у повідомленні.

У заповіднику поінформували, що сичик веде осілий спосіб життя, але в зимовий час деякі дорослі й більша частина молоді відкочовують на південь. На відміну від багатьох видів сов — полює зранку до вечірніх сутінок. Харчується мишеподібними гризунами та дрібними птахами.

Оскільки сичики-горобці мають спокійний і самовпевнений характер, то фотографам вдається близько підходити й робити світлини, підсумували у заповіднику.

Раніше повідомлялося, що на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на Київщині фотопастки зафіксували рись євразійську. Цей вид зник з території українського Полісся минулого століття. Водночас у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величезні соми.

У Голосіївському парку Києва фотопастки також зафіксували диких тварин. Науковцям вдалося виявити присутність козуль або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa) і навіть голуба лісового (Columba palumbus). Зафільмували і зустрічі трьох особин лося (Alces alces) із Червоної книги України.

Топ дня

Вибір редакції