Перейти до основного змісту

Лосі, вовки, куниці, зайці та рябчики: у лісах Київщини провели перепис "населення"

Заєць. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

У філіях Столичного лісового офісу державного підприємства "Ліси України" завершився щорічний зимовий облік мисливських тварин. Підрахунок проводили, щоб визначити чисельність популяцій, кількість видів та місця мешкання звірів у мисливських угіддях.

Про це повідомила у Facebook пресслужба відомства.

Зазначається, що для обліку використовували різні методи:

  • спостереження на підгодівельних майданчиках та місцях зимових скупчень тварин
  • зимовий маршрутний облік тварин по слідах на сніговому покриві
  • шумовий прогін у лісових масивах.

Також для фото- та відеофіксації застосовували фотопастки — такий метод дозволяє відстежити популяції та місця мешкання тварин, не порушуючи їхній спокій.

Звірі в лісах Київщини. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

"Заборона на проведення полювання в умовах воєнного стану призвела до зростання чисельності копитних, зокрема оленів благородного і плямистого та козулі європейської. Також збільшилася кількість зайців-русаків, борсуків та куниць лісових", — йдеться у повідомленні.

Кабан. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

Також спостерігається стрімке та небезпечне зростання чисельності вовків, які завдають великої шкоди мисливському господарству та можуть нести загрозу для домашніх тварин та людей.

З основних мисливських видів тварин нарахували:

  • копитні — 398 лосів, 142 олені благородних та 39 оленів плямистих, 3800 козуль, 551 кабан
  • хутрові — 2577 зайців, 1671 білка, 394 лисиці, 350 борсуків, 688 куниць лісових, 151 єнотовидний собака, 51 вовк, 10 рисей, 198 видр, 235 тхорів чорних
  • птахи — 1242 рябчики, 675 тетеруків, 349 куріпок, 279 глухарів.
Олень. Фото: В'ячеслав Міщенко, Столичний лісовий офіс/Facebook

Загалом цьогоріч у мисливських угіддях Столичного лісового офісу нарахували 4,9 тисячі копитних тварин, 8,8 тисячі хутрових звірів та 2,2 тисячі птахів. "Перепис" проводили упродовж січня-лютого з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану, підсумували лісівники.

Раніше повідомлялося, що у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику живе та зимує рідкісний сичик-горобець. Це найменша сова фауни України. На заповідній території виявили 39 місць перебування цих птахів. Загальна чисельність може сягати 50-60 пар.

Також у заповіднику фотопастки зафіксували рись євразійську. Цей вид зник з території українського Полісся минулого століття. Водночас у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величезні соми.

У Голосіївському парку Києва фотопастки зафіксували диких тварин. Науковцям вдалося виявити присутність козуль або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa) і навіть голуба лісового (Columba palumbus). Зафільмували і зустрічі трьох особин лося (Alces alces) із Червоної книги України.

Топ дня

Вибір редакції