Незаконне користування землею: у Києві із підприємства стягнули понад 200 тис. грн

Господарський суд Києва задовольнив позов Подільської окружної прокуратури міста. Йдеться про стягнення з товариства понад 220 тисяч гривень за користування земельною ділянкою на Подолі.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що із 2021 року товариство є власником нерухомості на земельній ділянці площею 0,04 га по вулиці Кирилівській. Водночас, рішення про передачу цієї земельної ділянки Київською міською радою ухвалено тільки у травні 2023 року.

"Тобто, товариство без достатніх правових підстав та не сплачуючи кошти, використовувало земельну більше 2 років", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що внаслідок порушення земельного законодавства — використання товариством земельної ділянки, бюджет столиці недоотримав більше 220 тис. гривень. А це негативно впливало на своєчасне фінансування місцевих програм.

Наразі суд задовольнив позов прокуратури та стягнув з товариства безпідставно збережені кошти за користування земельною ділянкою в сумі понад 220 тис. гривень.

Що відомо про несвоєчасну сплату податків та оренди у Києві та області

У Києві керівника підприємства викрили на несплаті понад 17 млн грн податків. За даними слідства, він підробив документи та за пільговим механізмом ввозив в Україну паливо для реактивних двигунів з 2019 року.

У Києві товариство придбало у міста земельну ділянку, а повну її вартість сплатило через понад 10 років. Зважаючи на інфляцію, наразі бюджет столиці зазнав збитків у понад 12,5 млн гривень. Суд зобов'язав товариство сплатити зазначену суму.

Детективи Територіального управління БЕБ у Київській області спільно із прикордонниками викрили схему ухилення від сплати податків під час імпорту лікарських засобів. Далі, використовуючи підставні компанії нерезиденти, підприємці надприбутки виводили за кордон.

Правоохоронці Київщини викрили будівельну компанію в ухиленні від сплати податків на суму понад 15 мільйонів гривень. Банківські рахунки підприємства арештовані.