У Славутичі на Київщині переобладнають вільні приміщення медичного закладу під житло для внутрішньо переміщених осіб. Проєкт реалізують за підтримки Управління Верховного комісара Організації об'єднаних націй (ООН).
Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що в адміністрації відбулося засідання координаційного центру підтримки цивільного населення. Йшлося, зокрема, про інтеграцію переселенців та забезпечення їх житлом.
У КОВА нагадують, що торік була прийнята київська обласна цільова програма "Підтримка внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки". Вона, зокрема, передбачає реконструкцію наявних приміщень, а також переобладнання нежитлових приміщень на житлові для тимчасового проживання ВПО.
"Наразі розпочато переобладнання вільних приміщень медзакладу в м. Славутич на житло для переміщених осіб за підтримки УВКБ ООН", — йдеться у повідомленні.
Міжнародні партнери та благодійники активно допомагають Київщині розширювати сфери та види підтримки людей під час війни.
"На засіданні Координаційного центру міжнародні та вітчизняні благодійні фонди та громадські організації презентували свою роботу та можливості щодо соціального захисту та соціального супроводу внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та Захисників і Захисниць членів їх сімей", — поінформували у КОВА.
Що відомо про допомогу для ВПО у Києві та області
Наразі в регіоні створили 32 місця тимчасового проживання, зокрема 17 модульних містечок. Тут мешкають понад 4,4 тисячі переселенців.
Раніше повідомлялося, що на Київщині діє благодійна програма — житло для внутрішньо переміщених осіб. Це комплекс індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків "Містечко Хансена". Порядок заселення визначається Американським благодійним фондом "До України з Любов'ю".
Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.
Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.
У Києві переселенців просять пройти онлайн-опитування, щоб вони краще могли адаптуватися в місті. Результати допоможуть столичній владі зрозуміти основні проблеми, які виникають у переселенців, наскільки ефективні наявні програми підтримки.
У Києві проживають понад 7 тисяч переселенців з Бахмута, тому ці два міста підписали меморандум про співпрацю. Також у столиці можна отримати компенсацію за прихисток вимушених переселенців.
У жовтні 64 ордери на нові квартири отримали внутрішні переселенці, багатодітні родини, сім'ї, які виховують дітей із інвалідністю, родини, де мама одна виховує дітей.
Ще 15 сімей переселенців з категорії соціально незахищених громадян, які зареєстровані у Дарницькому районі — отримали квартири в Києві. Житло придбали за кошти міського бюджету і надали переселенцям у тимчасове безоплатне користування.